Tags

,

Już w najbliższy weekend obchodzić będziemy Święta Wielkanocne, uważane za najważniejsze święta w kościele katolickim. Nie od dziś wiadomo, że kojarzą się one z kolorowymi pisankami, barankami oraz rodzinnymi spacerami. W Niedzielę Wielkanocną dzieci od rana szukają po domu prezentów, które specjalnie dla nich zostawił Zajączek. Jednak nie o dzieciach czy Wielkanocy ma to być wpis, a o prezentach dla naszych czworonożnych przyjaciół.


Każdy pies, kot czy świnka morska mają swoją datę urodzenia. Jeżeli nie znamy tej daty, to z pewnością wiemy, kiedy zwierzak do nas trafił. W związku z tym możemy obchodzić ich urodziny lub rocznicę przybycia do naszego domu. W ciągu roku są również inne specjalne okazje, najważniejsze z nich to Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Od dzieciństwa pamiętam, że moje zwierzaki dostawały drobiazgi na Święta. Smakołyki czy zabawki. Teraz, w dorosłym życiu, również kupuję drobne prezenty dla moich świnek morskich, Pieszczocha i Alvina, a od niedawna również dla psa, Dastusia.

20161227_102618
W internecie lub w rozmowie z różnymi osobami często możemy spotkać się z opiniami typu: „Kocham mojego psa, ale to tylko pies. Nie wie, co to święta lub urodziny” lub „Serio? Kupujesz prezenty dla zwierzaków? Nie szkoda Ci pieniędzy?”. Oczywiście trudno jest nie zgodzić się z opinią, że pies nie wie co to święta, nie wie co to urodziny i nie odróżnia smakołyków z okazji Bożego Narodzenia, od tych które kupujemy na codzień. Inni mogą dodać, że tak na prawdę te prezenty kupujemy na poprawę własnego humoru, żeby zobaczyć uśmiechniętą minę zwierzaka i wspólnie się cieszyć w ten szczególny dla nas dzień.

20161227_125627

Wiem, że jakość słaba, ale Dastuś ma taką słodką minkę, że musiałam 🙂

Każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. Ja zawsze kupuję prezenty dla zwierzaków i nadal będę to robić, niezależnie od opinii. Zgoda, nasz czworonożny przyjaciel nie wie, że prezent dostał od Zajączka, ale czy to sprawia, ze mniej się cieszy? Nie! Może nie wie, że są jego urodziny, ale czy to oznacza, że nie możemy zrobić mu przyjemności właśnie w ten dzień? Nie! Skoro prezenty dostają inni nasi bliscy, to dlaczego zwierzak miałby nie dostać. Przecież nikomu to nie szkodzi, nikomu nie robimy tym krzywdy.

DSCF2701
Pomysłów na prezenty dla czworonogów jest wiele. Może to być nowe, wygodne legowisko, drewniany domek, ulubione przysmaki, których nie kupujemy zazwyczaj, bo kosztują trochę za dużo, a może nowa piłka lub kula smakula. Może przydałaby się nowa obroża, smycz, a może butelka z miseczką na wodę, którą możemy zabrać na spacer w ciepłe dni. Każdy opiekun zwierzaka wie najlepiej, co ucieszy jego czworonoga.

Prezenty dla mojej trójki z okazji tegorocznych Świąt Wielkanocnych już czekają w szafie i mam nadzieję, że zarówno świnki, jak i piesek będą miały szczęśliwy dzień, nawet jeśli nie łączą tego z żadną specjalną okazją.
A co Wy podarujecie swoim przyjaciołom? Podzielcie się! Może będzie to dobry pomysł na kolejną okazję?