Tags

, ,

Jeszcze nie tak dawno czytałam na różnych blogach o początku wakacji. Teraz wakacje już się kończą. Od paru lat nie mam już wakacji, ale lubię letnie, ciepłe miesiące, dlatego również jest mi smutno, że kolejne wakacje odchodzą w zapomnienie. Jest jednak sporo chwil, które z pewnością zostaną w pamięci. Myślę tu o naszym pierwszym wakacyjnym wyjeździe z psiakiem, a także o wspólnej wizycie u rodziny na wsi. Chociaż pogoda za oknem coraz częściej przypomina nam o zbliżającej się jesieni, mam nadzieję, że również we wrześniu będą słoneczne dni, żeby udało się zrealizować nasze plany.

Pierwsze urodzinki

Już 6 września nasz Dasti kończy roczek. Nie wiem, kiedy ten czas minął. Pamiętam, kiedy byliśmy w hodowli zobaczyć Dastusia, potem kiedy przyjechał do nas do domu, był taki maleńki i słodki. Dzisiaj też jest słodki, ale już nie jest takim maluszkiem, sierść już też coraz dłuższa. Powoli przypomina dorosłego cavaliera, a nie małego szczeniaczka ze zdjęcia z ogłoszenia. Kupiliśmy już nawet prezent na tę okazję, ale czeka jeszcze w szafie. Szkoda tylko, że mąż idzie w ten dzień do szpitala i nie spędzimy go na wspólnym spacerze.

98a53ff2306eda5f16af6f8a4ee5bc67

Piknik rodzinny + cztery łapy

16 września, w Dąbrowie Górniczej, odbędzie się Piknik Rodzinny + Cztery Łapy. Będzie to pierwszy tego typu piknik. W czasie trwania imprezy odbędzie się gra terenowa z psiakami, konkursy, atrakcje dla dzieci i sesje zdjęciowe psiaków przygotowane przez psieportrety.pl. Uwielbiam ich zdjęcia! Chętnie wybrałabym się, ale niestety moja rodzina ograniczyłaby się do mnie i psa, bo mąż na L4. Zobaczymy, może znajdziemy kogoś, kto chciałby pójść z nami albo pojedziemy na chwilę sami, zobaczyć co i jak.

Drugi spacer Cavaliery na Spacery Śląsk

Już 17 września odbędzie się drugi spacer organizowany przez grupę Cavaliery na Spacery Śląsk. Ostatni miał miejsce w Parku w Świerklańcu 15 sierpnia. Było bardzo fajnie, dlatego na kolejny też się wybieramy. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się drugie spotkanie, ponieważ zgłaszane są jeszcze propozycje, ale być może będą to Siemianowice, nasze miasto. Już nie możemy się doczekać.

blog6

Indywidualne treningi

Dasti jest najwspanialszym psem na świecie, przynajmniej w naszych oczach. My kochamy go, a on kocha nas. Niestety nie mamy doświadczenia w opiece nad psiakami, bo jest to nasz pierwszy psi przyjaciel. Po 8 miesiącach wspólnego życia zauważamy, że Dasti ma pewne braki w wychowaniu. Ogólnie jest grzecznym pieskiem, trochę zwariowanym, czasem upartym, ale raczej grzecznym. Jest jednak kilka zachowań, nad którymi planujemy popracować i właśnie z tego powodu wybieramy się we wrześniu na kilka zajęć indywidualnych z trenerem. Na pierwsze zajęcia jesteśmy umówieni 13 września. Mam nadzieję, że przyniosą one wymarzony efekt i Dasti będzie super grzecznym psem.

W tej samej szkole są również zajęcia z psiego sportu Rally-O. To jest nasz kolejny plan. Jak tylko uda nam się zakończyć prace nad złymi przyzwyczajeniami Dastusia, to zamienimy zajęcia indywidualne na sportowe. Trzymajcie kciuki, żeby nasz zapał nie był słomiany.

21192763_1957585891178852_231803917624437055_n

A jakie są Wasze plany na wrześniowe dni?