Tags

, ,

Zanim Dasti trafił do naszego domu, próbowałam znaleźć jak najwięcej informacji dotyczących opieki nad czworonogiem, również dbania o jego wygląd. Dasti, jako przedstawiciel rasy Cavalier King Charles Spaniel, charakteryzuje się długą, jedwabistą i lśniącą szatą bez loków. Jego uszy porośnięte są długim włosem. Dodając do tego fakt, że psiak jest tricolorem, od razu stało się jasne, że będziemy potrzebować dobrego szamponu, który pomoże nam w utrzymaniu śnieżnobiałego koloru sierści. Udało się nam taki znaleźć. Przedstawiam Show Dog Wipe Out, szampon rozjaśniający i wysycający naturalny kolor szaty.

Informacje o produkcie

b_25207

Z informacji zamieszonych na stronie sklepu Karusek.com.pl, w którym zakupiliśmy szampon,  dowiadujemy się, że Show Dog Wipe Out to szampon rozjaśniający i wysycający naturalny kolor szaty. Bardzo dobrze myje, usuwa kurz, łój i wszelkie pozostałości wcześniej użytych kosmetyków. Zawiera ekstrakty z kwiatu limonki i mięty, dzięki czemu pozostawia sierść świeżą i czystą. Szampon przeznaczony dla wystawców, hodowców i groomerów. Do częstego stosowania. Szampon skoncentrowany, może być rozcieńczany w stosunku 20:1.

Szampon dostępny jest w opakowaniach 500ml oraz 4l. Za mniejszą butelkę zapłacimy około 60 złotych, za większą 250.

Skład: woda, Etoksylowany laurylosiarczan sodu, Dietanoloamid kwasów tłuszczowych z oleju kokosowego, Kokamidopropylobetaina, ekstrakt z Lipy drobnolistnej, ekstrakt z mięty pieprzowej, substancja zapachowa, Glikol propylenowy, Chlorek sodu, 2-Fenoksyetanol, Sorbitol, Sól dwusodowa kwasu wersenowego (kwasu etylenodiaminotetraoctowego), Metyloparaben, Butyloparaben, Etyloparaben, kwas cytrynowy, Propyloparaben, Isobutyloparaben, CI 17200 (D&C Red No.33), CI 60730 (EXT D&C Violet No.2).

Sposób użycia: zmoczyć sierść psa. Nanieść szampon i dokładnie wmasować. Pozostawić na kilka minut. Spłukać ciepłą wodą. W razie konieczności zabieg można powtórzyć. Unikać kontaktu z oczami.

Dasti1

Moja opinia 

Muszę przyznać, że długo zastanawiałam się nad zakupem szamponu Show Dog Wipe Out. Powód? Oczywiście cena. Mój pies jest członkiem rodziny, a nie psem na wystawy. Tak postanowiliśmy jeszcze przed jego przybyciem do naszego domu. Dlatego pomyślałam, że może wystarczy nam tańszy szampon, których sporo jest w sklepach zoologicznych. Szybko jednak przekonaliśmy się, że biała część sierści Dastusia zaczyna być szara, bo szampon jej nie domywa, a czarna część szaty przestała być wyraźnie czarna. W końcu postanowiłam zainwestować w coś lepszego. Show Dog Wipe Shampoo okazał się strzałem w dziesiątkę.

Szampon jest bardzo wydajny. Mam go już kilka miesięcy i końca w butelce nie widać, a Dastuś kąpie się średnio raz na dwa tygodnie. Szampon nie obciąża włosa, doskonale wypłukuje brud i bardzo ładnie pachnie. Bardzo dobrze wybiela sierść. Szata naszego cavaliera ma znów właściwą barwę, czarne łaty na śnieżnobiałej sierści.

Z informacji znalezionych w internecie wynika, że Irlandzka linia kosmetyków Show Dog opracowana została specjalnie na potrzeby psów wystawowych. Dasti nie jest psem wystawowym, jest członkiem naszej rodziny, ale i tak postawiliśmy na dobry szampon i nie żałujemy.

dasti2

Nasza ocena to 10 na 10 punktów.

A Wy jakich szamponów używacie do kąpieli Waszych psiaków?