Tags

, ,

Jeszcze wczoraj wieczorem zastanawiałam się czy pojedziemy na spacer cavalierów w Gliwicach. Pogoda nie zapowiadała się dobrze, dodatkowo w temacie spaceru na Facebooku zapadła cisza. Martwiłam się, że przez złą pogodę nie uda nam się zebrać nic na naszą Mikołajkową Zbiórkę Darów dla Schroniska w Chorzowie “Cavaliery dla Schroniska”. Jak bardzo się myliłam, dowiecie się na końcu tego wpisu.

Spacer w Gliwicach

Przed pójściem spać zrobiłam małą sondę na temat obecności na spacerze. Dowiedzieliśmy się, że cztery znajome pieski pojawią się na 100%, więc postanowiliśmy również pojechać. W samo południe wyruszyliśmy w drogę nad zalew w Gliwicach-Czechowicach.

Przez 3 lata studiowałam w Gliwicach, ale nigdy nie słyszałam o zalewie w Czechowicach. Na szczęście “wujek” Google wie wszystko i doprowadził nas na miejsce spotkania bez większego problemu. Na miejscu czekał już nasz znajomy caviś Casjan wraz z opiekunami i pierwszymi w tym dniu darami dla schroniska.

Gliwice2

Mimo niezbyt korzystnej pogody, dzisiejszy spacer cavalierów można uznać za udany. Pojawiło się 10 piesków, z czego część była nam znana już wcześniej, a część dopiero poznaliśmy. Cieszymy się, że nasza grupa wciąż się rozrasta. Psiaki dobrze się bawiły. Biegały za piłką, za patykiem lub po prostu goniąc siebie wzajemnie. Na dzisiejszym spacerze pojawiła się spora grupa szczeniaczków, dlatego wydarzenie było bardzo aktywne. Nawet najmłodszy piesek został ostatecznie spuszczony ze smyczy i bawił się z grupą, nie próbując uciec za daleko swoim opiekunom.

Złą aurę można było po raz pierwszy zobaczyć również w garderobie psiaków. Pierwszy raz widziałam tyle psiaków w kubraczkach. Fakt, było zimno i małe psiaki mogły zmarznąć, a przecież nie chcemy, żeby były chore.

gliwice6

Cavaliery dla Schroniska

Jak już wiecie, dzisiejszy spacer był również okazją do przeprowadzenia naszej zbiórki mikołajkowej dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Udało nam się zebrać sporo karmy, zarówno suchej, jak i mokrej, koce dla psiaków, miski, nawet zabawkę. Zwierzaki będą miały udane Mikołajki. Wiem również, że to, co udało nam się zebrać dzisiaj, to jeszcze nie wszystko, ponieważ swoje dary przekazują również osoby, które były dziś nieobecne. Przekazanie darów nastąpi w przyszłą niedzielę, czekajcie na relację!

Gliwice7