Tags

, ,

Świecąca piłka dla psa firmy Nerf Dog trafiła do nas w Boże Narodzenie, a dokładniej w Wigilię. Był to tegorocznych prezent dla Dastusia. Psiakowi od razu przypadła do gustu, do końca wieczoru wigilijnego przynosił ją każdemu z rodziny, żeby się z nim bawić.

NERF świecąca piłka dla psa

pilka1

Piłka dostępna jest w dwóch rozmiarach M (8,7 cm) oraz S (6 cm) i trzech kolorach zielonym, niebieskim oraz pomarańczowym (w zależności od rozmiaru). Światełko LED umieszczone w środku uruchamiane jest przy ruchu piłką (rzuceniem lub odbiciem od podłogi). Ażurek stworzony jest z wytrzymałej gumy, nadaje się nawet dla wymagających psów. Wewnątrz znajduje się druga, mniejsza piłka, która kryje w sobie diody LED. Po wprawieniu piłki w ruch świeci ona przez jakiś czas, dzięki czemu jest atrakcyjna również podczas wieczornych spacerów.

pilka4

Pierwsze spotkanie z piłką NERF

wigilia2

Jak już mówiłam, Dasti dostał piłkę w prezencie bożonarodzeniowym i od razu mu się spodobała. Myślę, że głównym czynnikiem były światełka w piłce – takiej jeszcze nie widział. Bawimy się nią w domu i na dworze. Nadaje się do zabawy w różnych warunkach pogodowych. Należy jednak uważać, żeby nie zalać diod w środku. My bawiliśmy się piłką na śniegu i nic złego się z nią nie stało.

pilka5

Po 1,5 miesiąca używania piłki nadal jest w dobrej kondycji. Piłka jest miękka i ażurkowa, dzięki czemu jest łatwa do trzymania w pyszczku, a dzięki chropowatej powierzchni nie wyślizguje się z rąk podczas rzucania.

Ocena końcowa

Piłka jest bardzo atrakcyjna dla psa, wytrzymała i wygodna w użytkowaniu. Jest idealna do aportowania i szarpania. Dość daleko lata, ale niestety słabo się odbija. Ma żywe i dobrze widoczne kolory, zarówno dla psa, jak i dla człowieka, nawet podczas wieczornego spaceru. Jedynym minusem jest trudność w czyszczeniu spowodowana chropowatą powierzchnią.

pilka2

Nasza piłka ma rozmiar S i niebieski kolor. Można ją kupić w wielu sklepach internetowych za około 20 złotych. Ulubioną piłką Dastiego nadal pozostaje JW Pets HOL- EE Roller, której opinię również znajdziecie na blogu, ale NERF z pewnością może z powodzeniem z nią konkurować.

Wasze psiaki mają swoje ulubione piłki? A może wolą inne zabawki?