Tags

, ,

O tym, że nie lubię zimy pisałam już nie raz i nie dwa. Ostatnie mroźne dni dodatkowo mnie w tym utwierdziły. Dasti również nie zawsze był chętny do spacerów. Lubi śnieg, ale temperatura na zewnątrz była za niska również dla niego. Mimo to udało nam się wybrać na kilka dłuższych spacerów, a resztę wolnego czasu poświęciliśmy na zabawę w domu.

Wizyta u teściów

dasti2

W ostatni weekend pojechaliśmy w odwiedziny do teściów. Dasti oczywiście pojechał z nami. Na szczęście należy on do tych psów, którym 400 km w samochodzie nie sprawia problemów. Większość drogi spędził wpatrzony w okno, a pozostałą część po prostu przespał.

dasti1

Na miejscu było jeszcze więcej śniegu niż u nas. Dasti był bardzo nie pocieszony, ponieważ śnieg był dość suchy i nie dało się ulepić “znikających” piłek, które Dasti tak lubi. Widząc rozpadającą się śnieżną kulę, wygląda na dość zdziwionego, a jego wzrok mówi “piłka się zepsuła, zrób nową”.

dasti3

Teściowie mieszkają przy samym lesie, dlatego mimo mrozu i dużej ilości białego puchu wybraliśmy się na szybki spacer po okolicy. Sporo czasu spędziliśmy również na zabawie w ogrodzie lub po prostu w domu, kiedy mróz był już nie do wytrzymania.

Nowa zabawka edukacyjna

Ostatnio na blogu umieściłam recenzję zabawki na inteligencję, którą kupiłam w Tchibo. Z okazji awansu postanowiłam kupić Dastusiowi drugą zabawkę edukacyjną, o wyższym poziomie zaawansowania. Tym razem wybraliśmy firmę Trixie. Zabawkę poznaliśmy podczas zajęć na Uniwersytecie Twojego Psa. Teraz mamy dwie i możemy bawić się na zmianę, raz jedną, a raz drugą, żeby nie było nudno. Po przetestowaniu zabawki przedstawimy swoją opinię n blogu.

dasti zabawka

Zabawki tego typu są naprawdę super i mogą zająć psa na dłuższą chwilę, gdy na dworze mróz lub deszcz. Podobne zabawki można wykonać również samodzielnie w domu. Najłatwiejszą propozycją jest pudełko wypełnione kawałkami gazety, w które zawinięte są smakołyki. Psiak musi znaleźć, te wypełnione smaczkami. Mój psiak uwielbia tą zabawę.

P.S. Na Facebooku obiecałam konkurs, gdy ilość polubień osiągnie 400 osób. W tej chwili mamy już 392, więc odwiedzajcie nasz profil i weźcie udział w konkursie, który już niedługo!