Tags

,

Od kilku dni za oknem widać ciągły deszcz. Pogoda nie zachęca do spacerów, szczególnie jeżeli ma się psa, który na widok deszczu załatwia się pod blokiem i sam wraca do domu po kilku sekundach (kiedy nie pada, często nie można go do domu zaciągnąć).  Musieliśmy nawet zrezygnować z treningu agility. Postanowiliśmy więc powrócić do zabawek węchowych. W ruch poszła mata węchowa oraz zabawki, w których można ukryć smakołyki, a psiak musi ich szukać. Dziś na blogu postanowiłam podzielić się z Wami naszą opinią na temat zabawki firmy Trixie Flip Board.

Zabawki na inteligencję firmy Trixie można kupić na trzech różnych poziomach zaawansowania. Pierwszy poziom sprawdzi się u psiaków, które nigdy nie bawiły się tego typu zabawkami, drugi poziom jest dla psiaków średniozaawansowanych, trzeci dla tych, które są już dobre w te “klocki”. Nasz wybór padł na zabawkę z poziomu drugiego, którą Dasti miał okazję pobawić się przez chwilę podczas szkolenia w Uniwersytecie Twojego Psa.

photofacefun_com_1526574288

Dog Activity Flip Board

Flip Board to plastikowa plansza w kolorze czarnym z elementami żółtymi oraz czerwonymi, o średnicy 23 cm i wysokości 8 cm (w najwyższym punkcie), w której znajdują się otwory oraz skrytki na przysmaki. Cała zabawa polega na tym, że pies chcąc dostać się do ulubionych ciasteczek, musi ruszyć głową i otworzyć skrytki za pomocą łapki czy nosa lub pysia. Zabawa ta pobudza psa do myślenia, zapewnia dobrą zabawę, a także pozwala rozwijać zmysł węchu, który jest tak ważny dla psów. Warto wspomnieć, że na dole planszy znajduje się gumowa podstawa, dzięki której zabawka nie przesuwa się po podłodze.

editor_1527012590_wCtVdhIO

Zalety i wady zabawki

Zabawka jest dobrej jakości, po kilku miesiącach użytkowania nie ma żadnych zniszczeń. Po każdej zabawie jest oczywiście w całości mokra od śliny, ale jest łatwa w czyszczeniu. Można ją nawet bez problemu włożyć do zmywarki. Dasti zawsze na widok zabawki cieszy się, macha ogonem i czeka, aż ukryję mu smakołyki. Jest to również sposób na naszego psa niejadka. Kiedy karma w misce leży, a pies nie zamierza jej jeść, wystarczy schować ją do skrytek w zabawce, a pies od razu jest chętny do kolacji.

Z pewnością ogromnym plusem jest fakt, że pozwala nam ona pożegnać nudę, gdy na dworze deszcz lub śnieg. Można wtedy zmęczyć psa intelektualnie i zadowolony przesypia resztę wieczoru. Taka alternatywa wspólnie spędzonego czasu, gdy nie da się wyjść na spacer. Myślę, że jest to też super pomysł dla psiaków, które z powodów zdrowotnych nie mogą chodzić na dłuższe spacery i zabawy na powietrzu.

editor_1527012797_42QR78d79

Psy szybko uczą się rozwiązywania tej gry i już po kilku razach doskonale wiedzą, co muszą zrobić, żeby dostać się do smaczków. Może być to minus, ale jednak nie umniejsza to zabawie. Dasti mimo tego, że nauczył się na pamięć, jak to działa, cały czas chętnie się z nami bawi. Z pewnością za czas jakiś pomyślimy o zabawce na wyższym poziomie, ale do tej będziemy wracać.

Podsumowanie

Zabawka jest godna polecenia. Ważnym argumentem jest również jej cena. W sklepach internetowych można ją nabyć już za około 30/40 złotych w zależności od sklepu Dasti zawsze cieszy się na myśl o zabawie z Flip Board. Cieszę się, że poszłam na zajęcia z grami dla psiaków i poznałam tego typu zabawki, ponieważ są super pomysłem, gdy z różnych powodów nie możemy wyjść na długi spacer lub też po spacerze, żeby wyciszyć psa. Dasti siada, grzecznie czeka i na hasło “szukaj” zabiera się do myślenia i szukania smaczków. Spróbujcie też z Waszymi psiakami!