Jak ten czas szybko leci? Dopiero ubieraliśmy choinkę, a tu już początek lutego. Ostatni miesiąc wyjątkowo szybko minął, ponieważ do połowy stycznia musiałam zostawać dłużej w pracy z powodu księgowego zamknięcia roku. Nie udało mi się zamieścić wpisu o naszych tegorocznych planach, dlatego robię to dziś.

Agility

Treningi i starty w zawodach to nasz główny plan na aktywnie spędzony czas w 2019 roku. Chcemy trenować więcej, żeby móc startować w zawodach i spróbować osiągać dobre wyniki. W związku z tym na początku stycznia udałam się do Związku Kynologicznego i wyrobiłam dla Dastusia tzn. Książkę Pracy Agility. Zostałam też członkiem ZKwP i wyrobiłam rodowody dla psiaków (kupując psiaki nie zakładałam tego). Teraz możemy startować już w oficjalnych zawodach!

ksiazeczka

W tym roku nasz grafik zawodów jest dość napięty! Planujemy wziąć udział w dwóch oficjalnych zawodach, które odbędą się w naszej okolicy. Pierwsze z nich już pod koniec kwietnia w Czeladzi. Chcemy również wystartować w Pucharze Strefy Psa w Tychach. Są to zawody treningowe, w których skład wchodzi kilka wydarzeń od maja do października.

W ostatnią sobotę udało się nam wrócić do treningów. Mamy nadzieję, że pogoda będzie już tylko lepsza i będziemy mieć więcej czasu na treningi.

Bieg z Psiakiem

Jeżeli jesteście z nami nie od dziś, to pewnie wiecie, że w zeszłym roku w czerwcu wystartowaliśmy w charytatywnym biegu „Biegnij z Psiakiem dla Schroniska” w Katowicach. Jest to bieg odbywający się podczas corocznej imprezy „Katowicki Dzień Psiaka”. W tym roku, jeżeli tylko bieg się odbędzie, chcielibyśmy wystartować i poprawić swój czas. Trzeba pomyśleć o treningach! Gdzie jesteś wiosno?

dzien psiaka 6

W tym roku, z racji wieku, pobiegnie z nami tylko Dasti, ale kto wie? Może w 2020 dołączy do nas Elmuś.

Wakacje
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, również w tym roku chcielibyśmy wybrać się na psio-ludzkie wakacje. W zeszłym roku udało nam się zwiedzić wspólnie kilka interesujących miejsc na Dolnym Śląsku oraz w Chorwacji. W tym roku planujemy pojechać na Węgry. Zobaczyć okolice Balatonu i być może odwiedzić również Budapeszt.
Tym razem nasza ekipa się powiększy! Elmo również pojedzie z nami.

photofacefun_com_1539457933

„Psi Psycholog”

Dasti jest moim psem marzeniem. Marzeniem, bo chciałam psa od dzieciństwa, a nigdy nie miałam. Marzeniem, bo zakochałam się w cavalierach, a teraz mam dwa. Oprócz tego, że Dasti wprowadził do naszego domu bezwarunkową miłość, radość i humor, sprawił również, że zaczęłam interesować się psią psychiką, zachowaniem naszych czworonożnych przyjaciół. Zaczęłam czytać książki i artykuły z tym związane. W tym roku chciałabym pójść o krok dalej i wziąć udział w jakimś ciekawym szkoleniu z tej dziedziny. Być może uda mi się wybrać na seminarium o czynnikach wpływających na trening psów na początku kwietnia.

Elmo

Do naszej rodzinki dołączył Elmo. Również z nim mamy związane plany w tym roku. Na agility jest za mały, ale będziemy pracować nad socjalizacją i posłuszeństwem. Wczoraj poszliśmy na pierwsze zajęcia w Psim Przedszkolu do Uniwersytetu Twojego Psa w Czeladzi. Elmo jest bardzo mądrym szczeniaczkiem. Dobrze się z nim pracuje.

elmo

fot. Angelika Wicher

O wszystkim co się u nas dzieje przeczytacie na naszym blogu i Facebooku 🙂