Tags

,

 

Pod koniec kwietnia wspólnie z Dastim weźmiemy udział w naszych pierwszych oficjalnych zawodach agility. Zaczniemy od klasy „zero” i zobaczymy jak nam pójdzie. Być może w przyszłym sezonie zdecydujemy się wystartować z „jedynkach”. W tej chwili Dasti zna większość przeszkód, ale żeby startować w klasie A1 musi umieć zrobić slalom, który niestety nadal jest dla nas wyzwaniem. I to nie małym…

Treningi, treningi, treningi…

Przynajmniej raz w tygodniu staramy się wybrać z Dastim na trening. Ostatnio sporo czasu poświęciliśmy na naukę kładki. Dasti mimo bycia małym psem często zeskakiwał z kładki i nie zaliczał strefy. Nawet jeżeli udało mu się ją zaliczyć, to był to raczej przypadek niż sukces treningowy.

Pierwszym problemem był fakt, ze Dasti bardzo chciał biec za mną. Jeżeli za kładką należało skręcić do kolejnej przeszkody, Dasti skałał już wcześniej, żeby być bliżej mnie. Zrozumiałam, ze muszę mu ułatwić sprawę i biec trochę bardziej na przód i dotrzymać mu towarzystwa do końca kładki. Potem nauczył się zbiegania z kładki, jeżeli za kładką stała miseczka ze smakołykami. Oczywiście smakołyk trafiał do miseczki od razu, gdy strefa została zaliczona. Teraz Dasti radzi sobie już bardzo dobrze i częściej zalicza strefy, niż ich nie zalicza.

52595898_2285372118400226_3528517106284888064_n

Niedawno dołożyliśmy do treningów huśtawkę. Dasti już kiedyś zaczął oswajać się z dźwiękiem wydawanym przez huśtawkę, potem wchodził na nią, ale nie opadał, bo huśtawka była blokowana, ostatnio jednak nauczyć się już w pełni pokonywać tą przeszkodę i wychodzi mu to bardzo dobrze.

Największym problemem jest dla nas slalom. Do nauki wybraliśmy tak zwaną metodę tunelową. Chodzi o to, aby ze słupków ułożyć tunel, a potem stopniowo zwężać go, do momentu w którym słupki staną w linii prostej.

52609054_2285769888360449_6643463449336610816_n

Byliśmy już bardzo blisko… słupki prawie były w linii prostej, a Dasti radził sobie świetnie. Niestety przed zawodami treningowymi porzuciliśmy naukę slalomu na korzyść kładki i… Dasti zapomniał co i jak. Musieliśmy wrócić się o kilka kroków i znów zaczynamy, może nie od nowa, ale mamy sporo do nadrobienia… Trzymajcie kciuki!

Elmuś przedszkolaczek

Również Elmo robi postępy w nauce. Chociaż jeżeli chodzi o niego to jesteśmy na początku edukacji. Elmo jest gwiazdą psiego przedszkola. Wszyscy są zachwyceni, jak sobie radzi i jaki jest grzeczny podczas zajęć.

DSC_0152

To fakt! Moja duma, jako psiej mamy, jest ogromna. Elmo jest zupełnie inny od małego Dastusia. Skupia uwagę, wykonuje wszystkie polecenia, jest wpatrzony we mnie i doskonale radzi sobie z zadaniami.

Umie już usiąść, zostać w miejscu (na razie na niezbyt długą odległość, ale zawsze coś), ładnie wychodzi mu podążanie za przewodnikiem i zaczynamy podstawy chodzenia przy nodze. Wie także, co oznacza słowo „Nie”.

DSC_0437

Przed nami ostatnie zajęcia w przedszkolu, ale z pewnością nie jest to koniec naszej przygody z podstawowym posłuszeństwem.

Zdjęcia z przedszkola są autorstwa Magdy z Uniwersytetu Twojego Psa. Dziękuję za udostępnienie!