Tags

, ,

Święta, święta i po.. No właśnie! Rok 2020 wkracza w ostatnią fazę. Za chwilę pożegnamy go i przywitamy nowy, z nadzieją na lepszy. Wszędzie można przeczytać, jaki ten rok był zły, jak wiele się zmieniło na gorsze. Jak azjatycki wirus zamknął nas w domu, pozbawił wolności, pracy, towarzystwa. Nie można się z tym nie zgodzić. Osobiście mam jednak dość tych negatywnych informacji i chciałabym podsumować rok 2020 w pozytywnych słowach. Jaki był dla mnie ten rok? Ani zły, ani dobry. Był po prostu inny niż wszystkie.

Życie na Home Offisie

W marcu tego roku wpadłam w świat Home Office. Siedzę w mieszkaniu, wpatrzona w monitor, tabelki excela, transakcje w SAPie. Niby nic nowego. Przecież właśnie to robię od ponad siedmiu lat. Jest jednak inaczej. Nie ma uśmiechniętych znajomych z biura, z którymi można pójść na kawę. Nie ma plotek, ciekawych rozmów na przeróżne tematy, z których zawsze można było się czegoś dowiedzieć.

Jest jednak coś innego. Całe dnie spędzam z Dastim i Elmo. Kiedy wpatruję się w monitor, mam dość stresu i dodatkowych zadań, które pojawiają się na mojej liście, wstaję z krzesła i idę spojrzeć w głębię ich dużych, okrągłych oczu. Przytulam się, wącham ich sierść i mój świat wraca do równowagi. Dzięki nim nigdy nie jestem sama, nawet przez te dziewięć godzin, które w pracy spędza mój mąż.

Z czego jestem dumna?

Jak zapewne wiecie, dzięki Dastiemu, który jest psem reaktywnym, po prostu trudnym w niektórych życiowych sytuacjach (przy tym jest najlepszym przyjacielem), zainteresowałam się psią behawiorystyką. Dzięki oszczędności czasu na dojazdy z domu do pracy i z pracy do domu, mogłam przeczytać wiele ciekawych książek o psiej psychologii. Fajnie było dowiedzieć się kolejnych interesujących rzeczy.

Ten rok był również rokiem wszelkiego rodzaju internetowych szkoleń, dzięki czemu miałam szansę wziąć udział w kursach, na które normalnie bym się nie zdecydowała, bo były organizowane na drugim końcu Polski.

fot.: Piesełkowo

Trzy z nich uważam, za wyjątkowo przydatne:

  • motywacja z Paulą Gumińską – ogromna wiedza i bardzo pozytywna osoba;
  • dwu miesięczne warsztaty psiego fitnessu (Strefa Psiego Fitnessu) – ogromna wiedza, wiele ćwiczeń i nowe hobby;
  • warsztaty dla psów lękliwych z Agnieszką Pache – Waś – sposoby radzenia sobie z lękliwością u psów.

O agility słów kilka

W tym roku Dasti zaczął swoje starty w zawodach agility na poziomie A1. Niestety w związku z covidem, większość zawodów została odwołana. Na wiosnę wzięliśmy udział w zawodach organizowanych w Będzinie i zdobyliśmy naszą pierwszą łapkę do A2. Niestety potem nie mieliśmy już możliwości startu w zawodach w Polsce, bo każde kolejne zawody były odwoływane. Pod koniec roku zorganizowano kilka egzaminów w Warszawie, ale dla nas to dość daleko, żeby pojechać na dwa biegi.

Kilkukrotnie wybraliśmy się na zawody w Czechach. Dasti miał kilka bardzo dobrych biegów i miejsc na podium, ale zawsze z drobnym błędem, przez co nie udało nam się zdobyć kolejnej łapki. Będziemy próbować dalej w przyszłym roku, mając nadzieję, że będzie więcej zawodów w naszym kraju.

Elmo radzi sobie na torze coraz lepiej. Wystartował nawet dwa razy na zawodach treningowych i udało mu się stanąć na podium podczas zawodów organizowanych pod Krakowem przez Dream Agility Team. Byłam z niego bardzo dumna. W przyszłym roku mam nadzieję, że uda nam się wystartować również w oficjalnych zawodach.

W tym roku wzięliśmy udział również w dwóch seminariach: z Olą Gronek i Magdą Łabieniec. Była to fajna zabawa i spora dawka nowej wiedzy. Mam nadzieję, że w kolejnym roku również załapiemy się na jakieś fajne seminarium w okolicy.

Dastusiowy blog

Cieszę się również, bo w tym roku na blogu pojawiały się wpisy z większą częstotliwością niż wcześniej. Mam nadzieję, że ten trend pójdzie w dobrą stronę i w przyszłym roku przygotuję dla Was jeszcze więcej ciekawych wpisów.

Pozytywnym akcentem tego roku był też artykuł w Dog&Sport (3/2020), w którym miałam możliwość podzielenia się wrażeniami z treningów z psem rasy Cavalier King Charles Spaniel. Bardzo dziękuję Pani Urszuli Charytonik za zaproszenie do współpracy.

Mam nadzieję, że mimo trudności w tym roku u Was również wydarzyło się wiele dobrego. Oby rok 2021 przyniósł nam nowe możliwości.