Tags

,

Ostatnio na blogu sporo czasu poświęcam aktywności węchowej z psiakiem. Jakiś czas temu na wyprzedaży w sklepie Tchibo trafiłam na inteligentną zabawkę dla psa. Będąc dzień po zajęciach poświęconych tego typu zabawkom, od razu postanowiłam ją zakupić dla Dastusia.

Zabawka oczami producenta

zabawka1

Zabawka wykonana jest w całości z drewna. Zapakowana została w kartonowe pudełko, w środku którego znajdziemy instrukcję obsługi w kilku językach, w tym oczywiście po polsku. Ma 24 cm średnicy, według informacji na opakowaniu nadaje się dla małych i średnich psów. Myślę jednak, że większe psy też bez problemu mogłyby się nią bawić.

Na stronie internetowej Tchibo znajdziemy poniższy opis zabawki:

Na smakołyki trzeba zasłużyć – ta zabawka sprawi, że zdobywanie łakoci będzie wyjątkowo przyjemne. Wytrzymała plansza z zasuwkami może wspomagać aktywność fizyczną i inteligencję psa. Nauka przez zabawę. Pies może sam wyszukiwać smakołyki schowane w zabawce – jednak zabawki można również używać do treningu wykonywania poleceń. Jest przeznaczona dla psów małych i średniej wielkości.

Cena to 44,99 zł. Mnie udało się kupić ją na wyprzedaży za 29,99.

Nasza opinia

blog3

blog2

Dasti już od początku był bardzo podekscytowany nową zabawką, którą przyniosłam do domu. Towarzyszył mi przy otwieraniu pudełka i czekał na wspólną zabawę. Jak już wspominałam, dzień przed jej kupieniem, byliśmy na szkoleniu poświęconym zabawom z psiakiem w domu przy użyciu tego typu zabawek, dlatego Dasti od razu wiedział, o co chodzi.

Na drewnianej planszy znajduje się sześć otworów na smakołyki, które możemy zasłonić trzema zasuwkami. Dasti od początku brał udział w zabawie. Obserwował chowanie smakołyków, czekając na komendę do ich szukania.

zabawka3

Najlepiej wybrać małe smakołyki o dużej intensywności zapachu, żeby pies miał większą motywację do wspólnej zabawy.

Zabawka jest trwała. Bawimy się nią prawie codziennie i nie ma żadnych śladów użytkowania. Podczas zabawy widać na niej plamy psiej śliny, która jednak szybko się suszy i już po chwili plansza wygląda jak nowa. Jest bardzo atrakcyjna dla psa, ponieważ wykorzystuje jego naturalną ochotę do tropienia. Zabawka pozytywnie wpływa na koncentrację psa. Może być również wykorzystywana do szkolenia samokontroli: pies nie może zacząć szukać, dopóki nie usłyszy magicznej komendy “szukaj”.

Zabawka ma 24 cm średnicy, nie jest zbyt duża w związku z czym nie zajmuje również wiele miejsca w szafie.

Dasti jest na początku swojej przygody z tego typu zabawkami i myślę, że właśnie dla takich psiaków ta zabawka jest najlepsza. Jeżeli Wasz psiak ma już większe doświadczenie w kwestii zabawek na inteligencję, może szybko się nią znudzić. Jej poziom określiłabym na podstawowy. Dasti nadal lubi się nią bawić, ale widzę, że już nie ma żadnego problemu z odnalezieniem smakołyków.

Jeżeli chodzi o podstawową cenę zabawki, 44,99, to jest to normalna cena tego typu zabawek, ani wysoka, ani niska. W promocji za 29,99 była jednak okazją, dlatego nie zastanawiałam się zbyt długo i od razu wzięłam ją dla Dastusia.

Polecam zabawkę wszystkim psim opiekunom, którzy planują rozpocząć przygodę z zabawami węchowymi dla psa.

W Tchibo można znaleźć również inne akcesoria dla psów i kotów. Zabawki zręcznościowe, zabawki na smakołyki i… zestaw podstawowy do agility! Macie swoje doświadczenia z produktami Tchibo?